Haberler

Tamamlayıcı Sosyal Uyum Çalıştayı Kapanış Toplantısı Yapıldı

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI SOSYAL YARDIMLAR GENEL MÜDÜRÜ MEHMET DEMİRCİOĞLU: ‘’ SOSYAL YARDIMLARIMIZI ULAŞTIRMA NOKTASINDA HEVESLİ, MOTİVE VE İSTEKLİYİZ ! ‘’

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü ile Türk Kızılay tarafından yürütülen, AB tarafından finanse edilen Tamamlayıcı Sosyal Uyum Yardımı Projesi kapsamında, Tamamlayıcı Sosyal Uyum Çalıştayı’nın kapanış toplantısı yapıldı.

Ankara Kızılcahamam’da 3 gün boyunca yapılan toplantıya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının temsilcileri, yeni atanan uzman yardımcıları ile Kızılay hizmet personeli yer alırken genel değerlendirme toplantısının ardından öneri, görüş ve taleplere ilişkin soru cevap etkinliği gerçekleştirildi.

Toplantıda konuşan Genel Müdür Demircioğlu, sosyal yardımları ulaştırma ve ekonomik olarak bütçe oluşturma noktasında hevesli, motive ve istekli olduklarını belirterek, ‘’ Sizlerin sayesinde sizlerin eliyle ihtiyaç sahibi vatandaşımıza ulaşmaya çalışıyoruz. Tabi bunu gerçekleştirirken sizsiz de olmaz, bizsiz de olmaz, hep birlikte, gayretle çalışmalarımızı sürdürüyoruz, sürdüreceğiz’’ dedi.

Demircioğlu, Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’nün yardım kalemlerinin vatandaşlar tarafından gerek sahada, gerek sosyal medyada çalışmalarının bilinmesi, tanınması ve ulaşılabilirliğinin sağlanması noktasının altını çizdi. ‘’İnsani yardım çalışmalarında insan onuru, hakkaniyet, empati ve doğru iletişim önemli unsurlardandır. Talep odaklı değil, arz odaklı bir çalışma sistemi ile hedeflerimize ulaşacağız’’ diyen Demircioğlu, bu konuda çalışmaların hassas ve titizlikle yapılması gerektiğini ifade etti.

‘’AFET ACİL BİRİMİ KURUYORUZ’’

Demircioğlu, Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı bünyesinde görev yapan UMKE ve AFAD gibi birimlerin Genel Müdürlük içerisinde de kurulacağını belirterek ‘’ Güzel bir isimle biz de acil ve afet birimi kuruyoruz. Gönüllü olan arkadaşlarımızı da aramıza alacağız. Afette ve acil durumlarda zorda kalmış, sıkıntıya düşmüş vatandaşlarımızın bizlere dua etmesine vesile olabilecek bir organizasyonu oluşturma noktasında sona geldik. Hayırlı olsun’.’’ diye konuştu.

Programın kapanış toplantısına Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcıları İsmail Ergüneş, Fatma Öncü ile Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürü Cem Uraldı, Çocuk Hizmetleri Genel Müdürü Musa Şahin, Kadın Statüsü Genel Müdürü Gülser Ustaoğlu, Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü birim amirleri, Türk Kızılay Toplumsal Hizmetler Genel Müdür Yardımcısı Gazi Alataş, Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu Masası Başkanı Ruben Cano katıldı.